Úterý, 29. listopadu 2022, svátek má Zina

Chinaski - Osobnosti

C Chinaski

Chinaski

Rok založení: 1987


více

Chinaski je česká pop rocková hudební skupina, jejíž původní název byl Starý hadry a za svoji kariéru získala skupina řadu hudebních cen. Skupinu založili v roce 1987 Michal Novotný, dnes Malátný a Pavel Grohman (Hroch). Později, v revolučním roce 1989 ji rozšiřují dva spolužáci Michala Novotného z DAMU, Petr Rajchert, který působil v roli zpěváka po boku Malátného a Jiří Seydler. Rok 1994 je svým způsobem zlomový, jelikož se v té době mění název skupiny na Chinaski a zároveň vychází stejnojmenné debutové album.

V letech 2005 a 2007 vyhrála cenu Anděl, udělovanou Akademií populární hudby.

Členové jsou: Michal Malátný (zpěv, kytara), Franta Táborský (kytary, zpěv, piano), Petr Kužvart (trubka, zpěv, perkuse), Štěpán Škoch (saxofon, piano, zpěv, flétny), Ondra Škoch (baskytara, kytara, zpěv), Ota Petřina (bicí)

V dubnu roku 1999 vychází pilotní singl z nové desky. Jmenuje se 1. signální. V roce 2000 odešel Petr Rajchert a za mikrofonem zůstal jen Michal Malátný.

Oficiální stránky: www.chinaski.czTexty písní a překlady, které se nacházejí na serveru RadioOnline.cz, jsou chráněny autorskými právy jejich vlastníků a slouží výhradně ke vzdělávacím účelům. Nahlásit protiprávní obsah.