Úterý, 11. května 2021, svátek má Svatava

Farna Ewa - Osobnosti

F Ewa Farna

Ewa Farna

Ewa Farna

Povolání: Zpěvačka
Věk: 27 let
Datum narození: 12.08.1993
Znamení: Lev


více

Ewa Farna se narodila 12. srpna 1993 v Třinci v České republice, a je osobností s českým i polským stáním občanstvím. Také její hudební repertoár čítá řadu písní jak v českém, tak i polském jazyce, čímž si získala tisíce fanoušků z obou zemí.

Ewa se kromě zpěvu velmi ráda již od dětství věnuje mnoha aktivitám, mezi které patří tanec a sport. Již během docházky na základní škole ve Vendryni, kterou absolvovala v polském jazyce, navštěvovala také ZUŠ, kde rozvíjela své pohybové schopnosti při tanci se souborem Rytmika. Dále studovala na polském gymnáziu v Českém Těšíně a byla přijata na studium práv do Varšavy.

Má dva sourozence, bratra Adama (*1995) a sestru Magdalénu (*2006).

Mezi Ewiny oblíbené aktivity patří také sport, velmi ráda se věnuje sjezdovému lyžování při oddílu sjezdového lyžování Ski Beskyd Velká Rača (Slovensko).

Ewa také umí hrát na kytaru, bicí a klavír.

Ewa je významnou osobností hudebního světa především v oblasti populární popové a rockové muziky. Mezi její první úspěchy se nepochybně řadí velmi úspěšný singl "Měls mě vůbec rád", který nazpívala již ve svých třinácti letech. Se stejným názvem je vydáno také album. V Polsku vychází album pod názvem "Sam na sam".

První koncert měla v Třinci 16. března 2007. Vyhrála ocenění Objev roku v anketě Český slavík Mattoni 2006.

Dne 22. května 2012 měla Ewa dopravní nehodu po 6 hodině ráno na cestě mezi Třincem a Vendryní. Při jízdě nezvládla řízení a havarovala. Příčinou nehody bylo usnutí za volantem. Naštěstí se Evě nic vážného nestalo.10letí (2016) Přehrát vše

název jazyk mp3 video přidal
1. Boomerang
2. Reinkarnační

Ewa Farna+No name Přehrát vše

název jazyk mp3 video přidal
1. Prvá (+ No name)
Texty písní a překlady, které se nacházejí na serveru RadioOnline.cz, jsou chráněny autorskými právy jejich vlastníků a slouží výhradně ke vzdělávacím účelům. Nahlásit protiprávní obsah.