Středa, 06. července 2022, svátek má

Zelmerlöw Mans - Osobnosti

Z Mans Zelmerlöw

Mans Zelmerlöw

Povolání: Zpěvák, Moderátor
Věk: 36 let
Datum narození: 13.06.1986
Znamení: Blíženci


více

Måns Petter Albert Zelmerlöw je švédský popový zpěvák a moderátor. Narodil se 13. června 1986 v Lundu na jihovýchodě Švédska. Jeho matka je známou profesorkou patologie řeči a tatínek chirurgem. Má mladší sestru.

Na střední škole studoval sborový zpěv. V šestnácti letech se objevil v muzikálu Josef a jeho úžasný pestrobarevný plášť ve známém klubu Slagthuset v Malmö. Zpíval také zpíval v jednom z nejznámějších švédských sborů Lunds Studentsångförening.

Proslavil se účastí v druhé řadě pěvecké soutěže Idol, ve které obsadil páté místo.
Byl moderátorem populárního festivalu Allsång på Skansen v letech 2011 až 2013.

V letech 2007 a 2009 se zúčastnil soutěže Melodifestivalen s písněmi "Cara mia" a "Hope & Glory". Soutěž uváděl v roce 2010 společně s Christine Melzer a Dolphem Lundgrenem.

V roce 2015 dosáhl zřejmě svého největšího úspěchu své hudební kariéry kdy se účastnil soutěže Eurovision Song Contest, která se konala ve Vídni. Jeho písni Heroes udělily všechny zúčastněné evropské státy celkový počet bodů potřebných k jasnému vítězství.

Oblíbené žánry jsou Pop music, rock, soul, jazz, dansband

Oficiální stránky: mzw.seSingles Přehrát vše

název jazyk mp3 video přidal
1. Broken Parts
2. Run For Your Life

Nezařazené Přehrát vše

název jazyk mp3 video přidal
3. Hope & Glory (acoustic version)
Texty písní a překlady, které se nacházejí na serveru RadioOnline.cz, jsou chráněny autorskými právy jejich vlastníků a slouží výhradně ke vzdělávacím účelům. Nahlásit protiprávní obsah.