Úterý, 29. listopadu 2022, svátek má Zina

Nešvilský krúžek - Osobnosti

N Nešvilský krúžek

Nešvilský krúžek

Nešvilský krúžek

Rok založení: 1987


více

Aktuálně: 27.11.2015 Křest nového CD - Nevěrná (ukázky k poslechu na Youtube)

COUNTRY MUZIKA "NATVRDO"
Je to ještě country ve své "nejtvrdší" country rockové podobě, a nebo je to už tvrdý bigbít, který má v sobě jen něco z countryové melodičnosti nebo dokonce pouze zlomek motivů známých hitů? Takovou otázku si možná občas položí ti, kteří si vyslechnou zvukové a obrazové nahrávky, jež mají s country leccos - někdy, jindy méně - společného.

Kapela byla založena v září 1987 několika přáteli, kteří před tím hráli jinou hudbu (pop-rock, heavy metal, underground) než C&W. Tito muzikanti o sobě tvrdí, že z původních hudebních seskupení byli vyobcováni pro svou výjimečnost. A jak vidí kapela sama sebe v odrazu Českomoravského country zrcadla? Když může být v Praze krúžek Valašský, proč by nemohl být v Brně krúžek Nešvilský. Jakkoliv postupuje kapela přece jen blíž a blíž k rocku, country mají opravdu rádi. Oblibu country u nás si vysvětlují tím, že jsou to vlastně moravské lidovky, exportované do Ameriky osídlenci, a nyní vrácené do původní vlasti. Tyto kolosální objevy dokázali s vážným obličejem tvrdit i přehrávkovým komisím zahnívajících osmdesátých let. Kapela již natočila několik CD. Posluchače se snažila oslovit například svou cover-verzí letitého hitu Scota Mc Kenzieho - SAN FRANCISKO - , který má hodně blízko k pop-country. Jinou peckou byla pak svérázná kompilace na motivy melodie z filmu Sedm statečných s textem Jana Vyčítala, Vlak v 0.5, ale to vše zpíváno v Brněnském hantecu

Koncertování Nešvilského krúžku bylo vždy pověstné. Kromě kovbojských klobouků, dlouhého kabátu a šortek s medvídky Boba Šašecího, s sebou dodnes vozí neopomenutelného maskota "houpacího koníka", v jehož sedle se zpěvák hrdě vozí.

První CD Nešvilský krúžek bylo vydáno roku 1998 a jednalo se o průřez tvorbou kapely, poskládaný z demosnímků deseti let její existence.Doba ledová (2007) Přehrát vše

název jazyk mp3 video přidal
1. Doba ledová bigmary

Nezařazené Přehrát vše

název jazyk mp3 video přidal
1. Stěhovácká bigmary
2. Já se vrátím bigmary
Texty písní a překlady, které se nacházejí na serveru RadioOnline.cz, jsou chráněny autorskými právy jejich vlastníků a slouží výhradně ke vzdělávacím účelům. Nahlásit protiprávní obsah.