Středa, 21. února 2024, svátek má Lenka

Beach Boys - Osobnosti

B Beach Boys

Beach Boys

Beach Boys

Rok založení: 1961


více

The Beach Boys je jedna z nejslavnějších a nejvýznamnějších rockových skupin 60. let. Tato skupina byla známá dokonalými harmonií svých vokálů a sladěných tónů.

Skupina Beach Boys vznikla v roce 1961 na předměstí Los Angeles. Tvořili ji bratři Wilsonové (Brian – narozen 1942, Carl – narozen 1946, Dennis – narozen 1944), bratranec Mike Love (narozen 1941) a kamarád Al Jardine (narozen 1942). První koncerty podnikli pod názvy The Pendletones, Kenny & The Cadets (vznikl singl Barbie) a Carl And The Passions.

Současní členové skupiny:
Mike Love (zpěv, saxofon)
Brian Wilson (baskytara, zpěv, klávesový nástroj)
A. Jardine (zpěv, kytara)
Bruce Johnston
David Marks

Dřívější členové:
Carl Wilson (baskytara, zpěv, klávesový nástroj)
Dennis Wilson
Ricky Fataar
Blondie Chaplin
Glen Campbell

Texty jejich písní z velké části opěvovaly mořský surfing (používán termín surfmusic).

Frontmanem a hlavním skladatelem je hudební génius Brian Wilson. Během svého života složil desítky skvělých hitů, které jsou charakteristické pro letní radovánky u moře, surfování, slunce, písečné pláže. Vrcholem jeho tvorby jsou alba Pet Sounds, Good Vibrations a Smiley, které je jeho životním dílem.
Brian Wilson se léčil na duševní choroby a byl také drogově závislý, čemuž dopomáhal také svou nevhodnou léčbou jeho osobní lékař. Naštěstí potkal svou životní lásku, která mu pomohla se vymanit ze závislosti a po soudním rozhodnutí o zrušení opatrovnictví jeho osobního lékaře mu byla stanovena správná diagnóza a jeho stav se výrazně zlepšil.

Oficiální stránky:
www.thebeachboys.com
www.brianwilson.comNezařazené Přehrát vše

název jazyk mp3 video přidal
13. California Dreaming
17. Baby blue
18. Lady Linda jovi
19. Cindy, Oh Cindy jovi
Texty písní a překlady, které se nacházejí na serveru RadioOnline.cz, jsou chráněny autorskými právy jejich vlastníků a slouží výhradně ke vzdělávacím účelům. Nahlásit protiprávní obsah.