Čtvrtek, 25. července 2024, svátek má Jakub

Bon Jovi - Osobnosti

B Bon Jovi

Bon Jovi

Bon Jovi

Rok založení: 1983


více

Bon Jovi je rocková skupina z Sayreville, New Jersey (USA), která vznikla v roce 1983. Zakladatelem této rockové skupiny byl John Francis Bongiovi (Jon Bon Jovi), který se narodil 2. března 1962 rodičům italského původu, kteří emigrovali do Ameriky a žili v Perth Amboy v New Jersey.

Jon Bon Jovi začal hrát na piano a kytaru již v roce 1975, tedy ve svých 13 letech se svou první skupinou 'Raze. V 16 letech potkal Bon Jovi David Bryan (David Bryan Rashbaum) a společně založili kapelu "Atlantic City Expressway". Ještě jako náctiletý založil Bon Jovi kapelu "John Bongiovi and the Wild Ones", která hrála v lokálních klubech.
John Bongiovi pak jako zpěvák zíslak práci v newyorkském nahrávacím studiu Power Station Studios, a Manhattan recording facility, ve kterém byl spoluvlastníkem jeho bratranec Tony Bongiovi. Později se dal dohromady s basistou Alec John Such a bubeníkem Tico Torres. Původně si do skupiny přizvali kytaristu Dave Sabo (tento později založil skupinu Skid Row), zanedlouho ho vystřídal výtečný kytarista Ritchie Sambora. Postupem času se ke kapele přidal klávesista David Bryan. John Bongiovi si pak upravil své jméno na umělecké Jon Bon Jovi.

První album skupiny BON JOVI vyšlo v roce 1984 pod názvem Bon Jovi. Ve Spojených státech dosáhlo ocenění zlaté desky (později dosáhli dvojnásobné platinové desky) a singl Runaway byl jedním z nejúspěšnějších singlů té doby. Díky úspěchu se pak měli možnost Bon Jovi představit před skupinami Scorpions v USA, v Evropě pak byli předskokany skupině Kiss.

Bon Jovi prodali za svou dlouhou hudební éru přes 125 miliónů alb.

Dne 24. června 2013 se konečně dočkali všichni fanoušci skupiny BON JOVI a setkali se po dlouhých letech tváří v tvář v rámci turné nazvaného Because We Can - The Tour 2013 v Praze. Celé turné startuje v únoru 2013 v Severní Americe a postupně navštíví své fanoušky v zemích Evropy, Afriky, Latinské Ameriky a celé turné ukončí v Austrálii.
Na koncertech zazní jejich nejlepší hity a přidá také písně z nového alba What About Now, které by mělo vyjít v únoru 2013.


Členové skupiny:
Jon Bon Jovi - vocals
David Bryan - keyboards
Richie Sambora - guitar
Tico Torres - drums
Alec John Such - kytara (do roku 1994)
Hugh McDonald - kytara (od roku 1994)Oficiální web: www.bonjovi.comTexty písní a překlady, které se nacházejí na serveru RadioOnline.cz, jsou chráněny autorskými právy jejich vlastníků a slouží výhradně ke vzdělávacím účelům. Nahlásit protiprávní obsah.