Pondělí, 13. července 2020, svátek má Markéta

Lady GaGa - Osobnosti

L Lady GaGa

Lady GaGa

Lady GaGa

Povolání: Zpěvačka, Herečka, Hudebnice, Skladatelka, Tanečnice, Textařka
Věk: 34 let
Datum narození: 28.03.1986
Znamení: Beran


více

Její pravé jméno je Stefani Joanne Angelina Germanotta narodila se 28. března 1986 v Yonkers, New York, USA. Byla narozena ve znamení Beran a měří 155 cm.

Lady Gaga je americká zpěvačka, textařka, skladatelka, herečka a producentka italského původu. Pseudonym Lady Gaga vznikl podle názvu skladby od skupiny Queen - Radio Gaga.


Od svých 4 let hraje na piano, ve 13 letech pak složila svoji první písničku.

V 17 letech dostala možnost učit se v newyorské umělecké škole Tisch School Of Arts. V roce 2008 vydala své zatím první album The Fame, na kterém jsou především dva její radio hity Poker Face a Just Dance.

Talentovaná Lady Gaga je bývalá spolužačka Paris a Nicky Hilton (navštěvovaly stejnou soukromou střední školu Sacred Heart School v prominentním Manhattanu). Písně skládala už i pro Pussycat Dolls, Britney Spears, New Kids OnThe Block a další.

Když byla ještě malá dívka, často si prozpěvovala písničky Cyndi Lauper, Michaela Jacksona, její táta ji inspiroval svými oblíbenými kapelami jako Roling Stones či Beatles.

Už jako mladá holka byla velmi divoká - jednou ji museli zastavit členové ochranky, když tančila na stole v luxusní restauraci Upper West Side.Smazat Přehrát vše

název jazyk mp3 video přidal
Texty písní a překlady, které se nacházejí na serveru RadioOnline.cz, jsou chráněny autorskými právy jejich vlastníků a slouží výhradně ke vzdělávacím účelům. Nahlásit protiprávní obsah.