Středa, 21. února 2024, svátek má Lenka

Mandrage - Osobnosti

M Mandrage

Mandrage

Rok založení: 2001


více

Mandrage je jednou z nejúspěšnějších domácích kapel současnosti. Tato pop-rocková hudební skupina pochází z Plzně.

Původně se v roce 2001 sešli Víťa (zpěv a kytara) a Mates (bicí), kteří společně začali tvořit písně. Později do kapely Mandrage přidali Coopi Michal Faitl (baskytara), dále v roce 2004 pak i František Bořík a Pepa Bolan (zpěv, kytara), kapela se tedy nakonec skládá z 5 členů.

Kluci sklidili největší úspěch za hity, které se nesly Českem, Moravou i Slovenskem a ovládly první příčky všech hitparád Šrouby a matice, Františkovy lázně, Hledá se žena a Na dlani.

V minulosti se účastnili soutěže Múza v Plzni, která pro ně skončila neúspěchem.

Významným milníkem v jejich hudební kariéře bylo období 2005-2006, ve kterém vzniklo demo "Říkala, že jí trápí cosi", a Mandrage uzavřeli smlouvu se společností Universal Music.

V roce 2007 nakročili na další úspěšné období po vydání alba s názvem Přišli jsme si pro vaše děti, a kapela byla mimo jiné nominována na "Objev roku" při udělování hudebních cen Anděl, a cenách hudební televize Óčko. Mnozí fajnoušci je mohli shlédnout a poslechnout na koncertech skupiny Peha, se kterými účinkovali jako předskokani. V dalším roce vystupovali na turné skupiny Wanastowi Vjecy.

Další CéDéčko na sebe nenechalo dlouho čekat, již v roce 2009 vydali pořadově druhé úspěšné album Hledá se žena. Své první velké turné pak pojmenovali Hledá se žena tour s projektem hledání ženy, na kterém byla hledána ona Žena, která po svém vítězství při hlasování v anketě strávila víkend společně se skupinou.

Jubilejní desetileté působení oslavila skupina v roce 2011 a s tímto spojili také své další turné 10 let Mandrage, které projeli města a obce nejen v České republice, ale také na Slovensku, v Německu a Velké Británii.
Bylo vydáno nové a opět úspěšné album Moje krevní skupina. V éteru českých a slovenských rádií a na internetu zazněla píseň Františkovy lázně. Později pak rozvlnila nejen rádiové a televizní vlny poutavou píseň Šrouby a matice, která oslovila posluchače všech věkových kategorií, v roce 2011 se v Hitparádě portálu radioonline.cz umístila na 1. místě, stejně jako v celé řadě hitparád českých a slovenských rádií, a stala se jednoznačně nejhranější písní roku 2012. V tomto roce se skladba Šrouby a matice v cenách Anděl umístila na 2. místě a 1. místo v kategorii "Skupina roku".

V roce 2013 pokračovali ve šňůře koncertů a na podzim pak vydali nové album Siluety .

Po dvou letech, tedy v roce 2015 vydávají další album, tentokrát s názvem Potmě jsou všechny kočky černý. Před vydáním tohoto alba již mohli fanoušci ochutnat 2 písně Brouci a Jaguár na krku.


Oficiální stránky: www.mandrage.czNa dlani (singl) (2013) Přehrát vše

název jazyk mp3 video přidal
1. Na dlani

Nezařazené Přehrát vše

název jazyk mp3 video přidal
2. Andělem
3. Bezejmenný dav
4. Hotoví
5. Místo tmy je venku šero
7. Potichu
10. Mladej Blbej
11. West side Bory
12. Oh, Pretty woman
Texty písní a překlady, které se nacházejí na serveru RadioOnline.cz, jsou chráněny autorskými právy jejich vlastníků a slouží výhradně ke vzdělávacím účelům. Nahlásit protiprávní obsah.