Pátek, 12. dubna 2024, svátek má Julius

Queen - Osobnosti

Q Queen

Queen

Rok založení: 1970


více

Queen jsou britská rocková skupina, které vznikla v Londýně v roce 1970. Původními interprety a zakladateli této kapely byli Freddie Mercury (vedoucí vokály, piano), Brian May (kytara, vokály), John Deacon (basová kytara), a Roger Taylor (bubny, vokály).

Zpočátku byla kapela ovlivněna progresivním rockem, hard rockem a heavy metalem, později se však propracovala k více konvenční radio tvorbě, a do své hudby začlenili několik dalších stylů a žánrů.

V počátcích osmdesátých let byla Queen jedna z největších koncertních rockových kapel na světě, a s jejich nejlépe prodávaným singlem "Another One Bites the Dust" je považována za jednu z nejlepších kapel rockové historie. V roce 1991 zemřel frontman kapely Freddie Mercury na zákeřnou a té době nevyléčitelnou nemoc AIDS.

Skupina vydala 18 alb, které se umístili na prvních příčkách hitparád, stejně jako 18 skvělých singlů, 10 DVDs. Odhadovaný počet nahrávek je mezi 150 do 300 miliónů, které je činí jedny z nejlépe prodávané hudební umělce.

Oficiální stránky: queenonline.comNezařazené Přehrát vše

název jazyk mp3 video přidal
1. Dime
Texty písní a překlady, které se nacházejí na serveru RadioOnline.cz, jsou chráněny autorskými právy jejich vlastníků a slouží výhradně ke vzdělávacím účelům. Nahlásit protiprávní obsah.